Adobe Dreamweaver

Adobe Dreamweaver İle Site Tasarlamaya Nasıl Başlanır ?

 

Adobe Dreamweaver İle Site Tasarlamaya Nasıl Başlanır ?

Web tasarımcılar herhangi bir web sitesi oluşturma işlemine başlamadan önce mutlaka site içerisinde kullanılacak olan dokümanları oluştururlar . Çünkü planlanmayan her iş belirsizlik içerisinde , daha fazla vakit alarak ilerler .  

Web sayfaları içerisinde kullanacağımız ses, resim, film ve metin dosyalarını önceden hazırlamamız gerekir . Hatta bir çok web tasarımcı , ya da çalışılan firma  hangi dosyayı hangi sayfada kullanacağını kağıt üzerinde tasarlar ki sitenin oluşturulması sırasında yol gösterici olsun . 

Web sitemizin ziyaretçi kitlesini ve bu kitleye ile paylaşacağımız metinlerini de uygun bir şekilde hazırlamamız , sitemizin ziyaretçi sayısını oldukça arttıracaktır . 

Web sitemiz için kullanılan materyallerden site içerisine yazılan dil ve üsluba kadar her şeyden site tasarımcısının sorumlu olacağını unutmayalım . Bu sebeple site oluşturulurken içerisinde yaşadığımız toplumun sosyal ve kültürel özellikleri göz önünde tutmalı, hiçbir zaman hukuk ve demokrasi ile çakışan ifadeler kullanmamalıyız . 

Web sitemiz içerisinde kullanılan makaleler , veriler , resimler eğer bir farklı bir yerden alıntı ise muhakkak alınan yerden izin alınmalı yada verilerin serbest şekilde  kullanılıp kullanılmayacağı araştırılmalıdır . 

Aksi halde telif yasalarına göre uymamış oluruz .

Adobe Dreamweaver’ı nereden temin edebilirim ?

Adobe Dreamweaver programı ticari bir yazılım olarak lisanslı olarak satışı yapılmaktadır . 
 

Adobe Dreamweaver ve birçok Adobe ürününün deneme sürümlerini www.adobe.com adresinden temin edebiliriz.

Adobe Dreamweaver ilk ilk yapacağım işlem ne olmalı ?

Eğer kullandığınız Adobe Dreamweaver sürümü Türkçe ise Site menüsünden Yeni site komutunu vereceğiz . 

 
 
 
 

 

Eğer kullandığınız Adobe Dreamweaver sürümü İngilizce ise Site menüsünden Manage sites komutunu vererek yeni bir site oluşturarak çalışmalarımıza başlayacağız  . 
 

Yorum Yapın

Benzer İçerikler

Daha Fazla İçerik