Adobe Photoshop

Adobe Photoshop İle Taşıma ve Boyutlandırma İşlemleri

 

Adobe Photoshop İle Taşıma ve Boyutlandırma İşlemleri

Daha önceki yazmış olduğum , Adobe Photoshop’ta Hızlı Seçim İşlemleri başlıklı makalemizde , resim üzerinde işlem yapabilmek için muhakkak seçim yapılmış olmamız gerektiğinden bahsetmiştim. 

Öncelikle File menüsünde bulunan Open seçeneği ile ya da CTRL + O tuş kombinasyonu ile üzerinde işlem yapmak istediğim resmi açıyorum . Yapmak istediğim işlem , iki resmi en uygun şekilde birleştirmek .
Öncelikle sallanan at resmindeki arka planı temizleyeceğim . 
Arka planı temizleme işlemi için , Quick Selection Tool aracı ile seçim yapıp Delete tuşunu kullanıyorum . 

Temizleme işlemini tamamladıktan sonra Move Tool ( Taşıma Aracı ) aracımı seçiyorum . Sallanan at resminin üzerine gelip ,  mouse sol tuşuna basılı tutarak diğer resmin üzerine sürüklüyorum .

Sürükleme işlemi sonrasında iki resmi taşıma işlemi ile birleştirmiş sayılıyorum . Lakin sallanan at resmi diğer resmin üzerinde boyut olarak büyük kalıyor . 
Şimdi sallanan at resmini boyutlandıralım . 
Move Tool ( Taşıma Aracı ) aktifken Properties ‘ te Show Transform Controls seçeneğini aktif hale getiriyorum . Bu seçenek aktif olduğunda taşıdığım resmin kenar ve köşelerinde boyutlandırma kutucukları gözükecektir . 
Ve boyutlandırma düğmelerinin üzerine geliyorum . Mouse sol tuşuna basılı tutup sürükleme yöntemi  resmi ölçeklendirebiliyorum .

Ölçeklendirme işlemim bittiğinde ise , resmin üzerinde yapacağım işlemlerin bittiğini Adobe Photoshop ‘ a bildirmem gerekiyor . Properties ‘ te yer alan onay işaretine tıklayarak ,resmin üzerinde işlemlerimin bittiğini bildiriyorum . Ve iki resmi birleştirme , boyutlandırma işlemlerim tamamlandı . 

Yorum Yapın

Benzer İçerikler

Daha Fazla İçerik