Adobe Photoshop

Adobe Photoshop’ta Paint Bucket Tool Aracı Kullanımı

 

Adobe Photoshop’ta Paint Bucket Tool Aracı Kullanımı

Paint Bucket Tool aracının kullanım amacı , renklendirme , boyama yapmaktır . 

Öncelikle Paint Bucket Tool ( Boya Doldurma Aracı ) aracımızı araç kutumuzdan seçerek aktif hale getirelim.
 
 
Ardından CTRL + N kısayol tuş kombinasyonu ya da File menüsünden New seçeneği ile üzerinde işlem yapmak istediğim bir çalışma belgesi açalım . 
 


Paint Bucket Tool aracımızın özelliği seçtiğimiz ön plan rengine göre , seçtiğimiz layerı yahut alanı boyamamızı , renklendirmemizi sağlar. 

Ön plan rengimizi seçmek için araçlarda bulunan ön plan renginin paletine tıklayalım ve açılan paletten istediğimiz rengi seçelim . 

Yada Window menüsünden swatches/hazır renklerden de seçim yapabiliriz. Rengimizi belirledikten sonra boyama işlemi için yapmanız gereken şey , Boya kovası ile boyamak istediğimiz alanın üzerine tıklamaktır. 

Bu şekilde arkaplan rengini de değiştirebiliriz . 

Seçim araçlarıyla ise resmin tamamını değil de, istediğiniz bir alanını seçip işlemini yaptıktan sonra boyama işlemi gerçekleştirerek renklendirebiliriz. *Bir resmin arka plan rengini de boya kovası ile boyayarak kolaylıkla değiştirebiliriz. Bunun için seçim araçlarından yararlanacağız. 


Arka plan (Back Ground ) Layerını seçtikten sonra rengi belirleyip boya kovası aracı ile bu seçili alana tıklayarak arka plan yüzeyini de renklendirebiliriz.

 

Yorum Yapın

Benzer İçerikler

Daha Fazla İçerik