Blog Oluşturma

Backlink Alma Yöntemleri Nelerdir ?

Backlink Alma Yöntemleri Nelerdir ?

Backlink alma yöntemlerinden bahsetmeden önce Backlink ‘ in ne olduğunu hatırlayalım istiyorum. Lakin backlink almanın ne olduğuna dair makalemizi okumak isterseniz Backlink Nedir ? Backlinklerin Önemi Nedir?  başlıklı makalemizi okumanızı tavsiye ederim . 

Backlink Nedir ?

Backlink almak sitenizin başarısı için yapmanız gereken en önemli SEO unsurlarının başında gelir ki google sıralama kriterleri arasında backlink önemi oldukça üst sıralardadır.
Bir sitenin başka bir siteye vermiş olduğu linke backlink denir.
Peki siteniz için backlink alma yöntemleri nelerdir ? Ya da backlink arttırma yöntemleri olarak ne gibi yollar izleye bilirsiniz ?
 
 
  1. Sitenizin , blogunuzun tanıtımını yapmak yeni bloggerlar için kaçınılmaz bir gerçektir . Blogunuzun tanıtımını yaptırabileceğiniz bir çok forum ve web sitesi mevcut . Dilerseniz internet üzerinden aratıp bu web sitelerine kolayca ulaşabilirsiniz
  2. Sosyal medya hesaplarınızdan makalenizin paylaşımını yapmak .
  3. Misafir yazar olmak da trafiğiniz açısından oldukça iyi bir yöntemdir . Misafir yazarlık yaptığınız blogda yazılarınızı beğenerek okuyan kullanıcıların sitenize organik bir trafik sağlayacağını unutmayalım .
  4. Farklı sitelerde blogunuzun adresi ile yorum yapmanızda sitenize backlink alınmasını sağlayacaktır .
  5. Örneğin benim bir bilişim derslerıne ait blogum var .  Ve herhangi bir alışveriş sitesinde bilişim ürünleri satılan bir ürün altında blogumun linki ile yorum yapmam çok çok değerli olacaktır .
  6. Takip ettiğiniz , makalelerinizi severek takip ettiğiniz ve ilk sıralara yerleşmiş bloggerlarla iletişime geçerek sizin web sitenize , blogunuza backlink vermelerini teklif etmeniz de yararlı yöntemler arasındadır .Bazı bloggerlar her ne kadar ücret ile bu işi yapsada ücretsiz olarak yapan çeşitli web siteleri ile de karşılaşabilirsiniz . İnternet ortamında da dostluğa , arkadaşlığa önem veren bir çok blogger bulunmaktadır .
  7. Beğendiğiniz , sık sık uğradığınız ve çeşitli makalelerini okuduğunuz bloglara , web sitelerine yorumlar yapın .Farklı bloglara , web sitelerine yorumlar yapmak en kolay backlink alma yöntemidir .
 
 

 

Yorum Yapın

Benzer İçerikler

Daha Fazla İçerik