Blog Oluşturma

Herkes Bloggerlık Yapabilir Mi?

blog-yazmak

Herkes Blogger Olabilir Mi ? Herkes Bloggerlık Yapabilir Mi ?

Gerek internette dolaşırken , gerek sosyal medya da vakit geçirirken insanların çoğunun aklından blogger olabilir miyim ? Acaba ben bloggerlık yapabilir miyim ? sorusu geçmiştir .

Evet gerçekten herkes blogger olabilir ? Ve Herkes Bloggerlık Yapabilir Mi ?

Bloggerlık bir ilgi alanı , bir hobi mi bir meslek midir ? Blogger olabilmek için bir bilgi birikimine sahip olmak gerekmiyor mu ?        

Büyük heveslerle başlanan serüvenlerin malesef devamı gelmiyor. 

Hem derslerim için hem takip edebileceğim yeni siteler keşfetmek için her gün sık sık internette dolaşıyorum.Yüzlerce belki de binlerce bloga   senelerdir içerik eklenmemiş. 

Birçok blogger ın amacı ya fenomen olmak ya da çok fazla para kazanmak . Amaç sadece bu ikisi olunca malesef blog yazmanın devamı gelmiyor.

Evet bloggerlık tan çok para kazanılabilir ama öncelik bu olunca malesef insanlar sıkılıp devamını getirmiyor.

bloggerlık

Evet sizlerde eğer araştırmayı seven , öğrenmeye açık , araştırmak ve öğrenmek için vakit harcamayı seven ve en önemlisi bilgilerini paylaşma konusunda emek harcamayı göze alıyorsanız hatta paylaşma işini daha çok seviyorsanız blog açın , blogger olun . Bu yolda ilerleyin .

Bloggerlık yazmayı , araştırmayı sevenlerin yapabileceği ve yapması gereken bir iş hatta bir hobidir.. Blog yazmak başlı başına yetenek ve azim ister .Herkes malesef blogger olamaz. Sadece blog için değil hangi işte olursanız olun başarı asla tesadüf değildir.

Tesadüfen başarılı olbilirsiniz fakat kalıcı olamazsınız.

”Herkes blogger olmalı mı?” sorusuna cevabım, hayır.. Zaten bu işi hakkıyla yapanlar başarılı oluyor. 

Tabi ki hakkıyla yazılar yazmak için araştırmalar yapan , yaptığı araştırmaları bir araya toplayarak yorumlayan fakat blogu istediği yere henüz gelemeyen kişilerde var . Sizlerde unutmayın bu iş için birazda sabır gerekiyor . Sizde biraz daha Seo kavramı üzerinde çalışmak durumunda kalabilirsiniz .

Blogger olma  bir hayli kapsamlı ve uzun süren bir serüvendir . Blogunuzu oluşturup , yazılarınızı paylaşmaya başladıktan bir süre sonra Seo kavramına ait bilgileri öğrenip , uygulayarak sitenizi daha da öne çıkarmaya başlayabilirsiniz .

Seo kavramına ait yazılarımız için Seo kategorisindeki yazılarımıza ulaşabilirsiniz .

Yeni blogger arkadaşlarıma tavsiye, sabır kavramınız yoksa emek vermeyecekseniz hiç başlamayın yazmaya. 


Bir sonraki yazım Neden Blog Yazmalıyım ? için tıklayınız

Yorum Yapın

Benzer İçerikler

Daha Fazla İçerik