Güncel İnternet Sosyal Medya

İnstagram DM Nedir ?

DM-NEDir

İnstagram DM Nedir ?

Sosyal medya kullanıcılarının sık sık duyduğu kavramlardan bir tanesi olan DM; Instagram ve Twitter ile ilgili en önemli unsurlardan biridir. Kullanıcıların haberleşmesine olanak sağlayan ve anlamı çok bilinmeden kullanılan DM ile ilgili detaylara gelin daha yakından bir göz atalım!

Direct Message olarak bilinen tamlamanın kısaltması olan DM aslında uygulama için Özel Mesaj anlamına gelir.

Kullanıcıların doğrudan birbirlerine mesaj göndermelerine yarayan ve ücretsiz bir haberleşme aracı olarak da kullanılan bu yöntemde mesajları sadece gönderen ve alan görüntüleyebilmektedir. Bu anlamda çok gizli olan Direct Message zaman zaman sızmalar nedeni ile insanların zor durumda kalmasına da neden olabilmektedir.

DM Neden Kullanılır?

instagram-dm
Özel mesajlaşma konusunda whatsapp ve diğer uygulamaları kullanıyor olsanız da Instagram ve Twitter’da DM kullanmak çok daha ayrıcalıklıdır. Zira burada gördüğü haber ve paylaşımları birbirine atmak isteyen kullanıcılar daha kolay haberleşebilir.

Whatsapp veya diğer haberleşme araçları üzerinden bir Instagram veya Twitter bağlantısının paylaşılması çok da sağlıklı sonuçlar vermez. Bu durumda yine Instagram ve Twitter uygulamalarına giriş gerektiğinden bireylerin zaman kaybı yaşamaları söz konusu olur.

DM kullanmak için insanların bir internet bağlantısına sahip olması ve ilgili uygulamalarda giriş yapabilmek için hesaba sahip olması yeterlidir. Siz de bu mesajlaşma yönteminden yararlanarak arkadaşlarınız ve sevdikleriniz ile konuşmak için hemen harekete geçebilirsiniz.

Direct Message Ücretli Midir?

Mesajlaşma konusunda bireylerin genel talebi gizlilik ve kalite olsa da bazı uygulamaların mesajlaşma için ücret talep etmesi zaman zaman ücretsiz olma özelliğinin de önem kazanmasına neden olur.

Instagram ve Twitter aracılığı ile sizlere sunulan bu özelliği kullanırken herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Üstelik bu mesajlaşma yönteminde sizleri bekleyen çok büyük avantajlar vardır.

Tamamen ücretsiz olmasının yanı sıra ses kaydı, video kaydı ve ekran görüntüsü atılabilmesine olanak sağlayan bu mesajlaşma yönteminde arkadaşlarınızla çok gizli bir şekilde konuşabileceksiniz.

Dilediğinizde mesajları silebileceğiniz gibi yanlışlıkla gönderdiğiniz mesajları henüz arkadaşlarınız görmeden silme şansına sahip olabileceksiniz. Tüm bu özellikleri ile DM fark yaratan bir seçenektir.

Yorum Yapın

Benzer İçerikler

Daha Fazla İçerik