İnternet

İnternet Bağlantınıza Dair Sorunlar ve Çözümleri

internet sorunları

İnternet Bağlantınıza Dair Sorunlar

İnternet Bağlantınızı Hızlandırın !

Web tarayıcınızdan, sunucunuzdan, ağ yapınızdan kaynaklanan internet hızı yavaşlamaları internette yapacağınız işlemleri çileye dönüştürebilir, zamanınızı çalabilir. İnternet bağlantınıza dair sorunlar farklı sebeplerden kaynaklanıyor olabilir .

Yavaş internet bağlantınızı düzeltmek için birkaç yöntem var. İşte yavaş bağlantınızı çözmeye yada kolaylaştırmaya yönelik birkaç yöntem ve çözümleri .

 1. Servis sağlayıcınızı değiştirin

Servis sağlayıcınız a ulaşıp teknik destek için arıza kaydı bırakın ve sorunu çözemiyorlarsa, istediğiniz bağlantı hızını size sunmuyorsa veya müşteri hizmetleri çok kötüyse , fiber veya uydu gibi farklı bir bağlantı türüne geçmenin zamanı gelmiş olabilir.

2. Servis sağlayıcınızı arayın

Sorunu gidermek için herşeyi denediyseniz sorunun servis sağlayıcısından kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol edin.

3. Yavaş bağlantılarda Opera’yı deneyin

Opera‘da Opera Turbo işlevini etkinleştirebilirsiniz. Opera kullanmıyor olsanız bile, internetin yavaşlaması gibi durumlar için onu ikinci web tarayıcısı olarak saklamak, iyi bir fikir olabilir.

4. Yeni bir DNS sunucusu deneyin

Yavaş olduğunda internette dolaşma hızınız da yavaşlar. Google DNS veya OpenDNS gibi alternatifleri deneyerek bir fark olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

5. Bağlantınızı emen eklenti ve uygulamaları kapatın

BitTorrent ile büyük dosyalar indiriyorsanız, web’de dolaşma hızınızın düşmesi gayet doğal. BitTorrrent, kurduğu onlarca bağlantı nedeniyle özellikle Wi-Fi ağına aşırı yüklemeye neden olabilir.

6. Wi-Fi sinyalini onarın

Router’ınızda ve internet bağlantınızda sorun yok, ancak kablosuz ağ sinyaliniz zayıf. Bu durumda router’ınızın yerini değiştirmeniz, onu daha yüksek veya merkezi bir yere yerleştirmeniz gerekebilir.
7. Donanımınızın sorunlarını çözün Servis sağlayıcınızı aramadan önce modeminizi veya router’ınızı kapatıp açmayı deneyin. Kablolarınızı kontrol edin. Bağlantının evinizdeki diğer bilgisayarlarda da yavaş olup olmadığına bakın. Bağlantı sadece bir bilgisayarınızda yavaşsa, sorun router’ınızda olmayabilir.

8. Hızınızı kontrol edin

Bağlantınızın yavaşlığı, bazen onun gerçekten yavaş olmasından kaynaklanabilir. Internet servis sağlayıcınızın sitesine oturum açın ve hızınızı kontrol edin. Ardından speedtest.net’e giderek bu hıza ulaşıp ulaşamadığınızı kontrol edin. Farkı büyükse sorunu gidermeye yönelik ipuçları için yazımızın devamını okuyun. Bağlantı hızınızda sorun görünmüyorsa, daha hızlı bir internet bağlantısı satın almanız gerekebilir.

Güncel kategormize ait diğer yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz .

Yorum Yapın

Benzer İçerikler

Daha Fazla İçerik