Bilgisayara Giriş

Klasör Nasıl Oluşturulur?

Klasör Nasıl Oluşturulur?

Klasör Oluşturma

     Bir işlemin birden fazla yapılış şekli olmasına rağmen en yaygın kullanım şekli nerede klasör oluşturmak istiyorsak oraya gelinerek orda işlem yapmaya başlanmasıdır.
     Öncelikle masaüstünde klasör oluşturmak istediğimiz yere gelelim ve sağ tuşun basarak Özellikler menüsünü açalım . Yeni seçeneğinin üzerine gelelim .

 

     Yeni seçeneğinin üzerine geldiğimizde sağ tarafa doğru bir alt menü açılacak . Bu alt menüden Klasör seçeneğiniz üzerine gelinerek sol tuş ile tıklıyoruz.
     Bu işlemler sonucunda masaüstünde yeni bir klasör oluşturmuş oluruz . Oluşan klasörün isim kısmı mavi renktedir yani seçilidir. Bizim klasöre bir isim yazmamız için hazır olarak beklemektedir. Hiçbir yere tıklamadan direk isim yazıp Enter tuşuna basarak klasör oluşturma işlemimizin bittiğini onaylıyoruz.
     Eğer bir pencere açıkken pencere içerisinde klasör oluşturmak istersek ya pencere içerisinde sağ tıklanarak yukarıda anlattığım yöntemle klasör oluşturulur ya da açılan pencerede sekmelere ait seçenekler çubuğunda bulunan Yeni Klasör komutu tıklanarak klasör e isim verilerek onaylanır.
     Komutun üzerinde gittiğimizde beliren açıklama alanında görüdüğü üzere kısayolumuz ise Ctrl + Shift + N dir.

Yorum Yapın

Benzer İçerikler

Daha Fazla İçerik