Güncel Sosyal Medya

Linkedin Nedir ? Ne İşe Yarar ?

LİNKEDİN NEDİR ? NE İŞE YARAR ?

Dünyanın hemen hemen her yerinde , en büyük sorunlardan birisi hiç şüphesiz ki işsizliktir .
 
İnsanlar için oldukça büyük bir stres kaynağı olan işsizlik sorunu her geçen gün daha da artmakta ve iş arama – iş bulma gittikçe zor hale gelmektedir .  
 
İşte tamda bu noktada teknoloji bir nevi yardımımıza yetişti .
 
Teknolojinin hızlı gelişimi sayesinde sosyal ağlar da çeşitli amaçlar , yapılar  ile hayatımıza girmeye başladı .
 
Son zamanlarda ise sosyal medya mecraları arasında linkedin kelimesini sık sık duymaya yahut internet aramaları sonucunda linkedin sitesine yönlendirilmeye başladık .
Linkedin , iş arayan ve işveren kişilerin kullandığı , iş yaşamı ile ilgili kişilerin bilgi paylaşımı yaptığı sosyal bir ağdır .
Diğer sosyal ağlardan pek farkı yoktur .

Avantajı nedir dersek ? 

 
Aynı ya da çalışma alanı birbirine yakın kişilerin iletişime geçebilme , bilgi ve arkadaş edinebilme , iş bulabilme platformu olmasıdır .

Linkedin ne için kullanılmaktadır?

 

 

Linkedin mecrasının temel amacı ise iş başvurusu yapmak isteyen kişilerin kolaylıkla iş başvurularını gerçekleştirebilmesidir .   
Önemli nokta ise ilgi çekecek , kariyerinizi yönetebilecek bir cv hazırlanmasıdır . Yapmış olduğunuz sunumların , dosyaların rahatlıkla paylaşılabilmesine de olanak sağlamaktadır. 

Peki, linkedin neden kullanmalıyım?

Gelişen teknolojik gelişmeler sonrasında internet hem iş arayan hem işverenlerin vazgeçilmez dünyası olmaya başladı. 
İş alımları öncesinde işverenler kişilerin profilleri , hesapları ve sayfalarını gözden geçirerek iş alımlarını gerçekleştirmektedir . 
Durum bu noktaya varınca sosyal ağlarda ki hesapların önemi artış göstermiştir . Ülkemizde de günden güne belli oranlarda kullanıcı sayısı git gide artış göstermektedir.

Peki linkedin nasıl kullanılır ?

Tüm sosyal ağlarda olduğu gibi Linkedin de de e-posta adresimiz ile üyelik işlemi gerçekleştiririz .
Üye işlemlerinizi gerçekleştirirken yapmanız gereken tek bir şey kendinizle ilgili bir Cv oluşturmanız olacaktır.
Gördüğünüz gibi üye olmak çok kolay . Üye olmak kolay lakin önemli olan iş arayanların dikkatini çekecek bir profil oluşturabilmektir .
Ve artık günümüzde kullanıcıya hizmet veren bir çok sosyal medya mecrası yahut web sitesi ücretli ve ücretsiz üyelikler vermektedir . Ücretsiz üyeliklerde az da olsa kullanım kısıtlaması vardır . 

Yorum Yapın

Benzer İçerikler

Daha Fazla İçerik