Blog Oluşturma Seo

Mobil Site Hızı Nasıl Arttırılır ?

Mobil Site Hızı Nasıl Arttırılır ?

Mobil Site Hızı Neden Önemlidir ?

Her web sitesi kurucunun yegane amaçlarından birisi web sitesinin başarılı olmasıdır . Bizlerde web sitelerimizin başarılı olmasını istiyorsak , web sitelerimizin tüm akıllı cihazlarda mümkün olduğunca hızlı yüklendiğinden emin olmalıyız .

Günümüzde akıllı cihazların bilgisayarların yerini almaya başlamasıyla neredeyse her işlemimizi akıllı cihazlar sayesinde halleder hale geldik . 

Bu yüzden web site hızımızın yanı sıra web sitemizin mobil cihazlardaki açılma hızı da kullanıcı deneyimini oldukça etkileyen bir konudur. 

Akıllı cihaz kullanıcılarının mobil kullanım alışkanlıklarının hızla artması ile mobil sitelerin de önemi artıyor. 

Mobil sitelerin yavaş yüklenmesi kullanıcıların siteyi terk etmesine neden olduğu için firmaların da geri dönüşümlerinin azalmasına neden oluyor. Bu sebeple de mobil sitenizin yüklenme hızını artırmanız bir hayli önemlidir.

İlk olarak mobil hızınızı test etmelisiniz . Daha sonra web sitenizin performansınız arttırabilecek ve kullanıcılarınızın web sitenizde daha uzun süre kalmalarını sağlayabilecek bazı önerileri uygulayabilirsiniz.

  • Test My Site  linkini tıklayarak web sitemizin adını yazıyorum ve ardından sitemizin kontrol işlemi başlatılıyor . 
 
Sitenizin hızının 3 sn  den az olması gerekir .
  • Diğer bir aracımız için PageSpeed Insights linkini tıklayarak son dönemlerde herkes tarafından sık sık kullanılan ve en güvenilir sonuçları alabileceğiniz PageSpeed Insights sitesine yönlendirileceksiniz . 
 
Google aramalarınız sırasında bir çok mobil hız testi yapabileceğiniz site ile karşılacaksınız . Ve dilediğiniz sitelerde hız testinizi yaparak sonuçlarınızı görebilirsiniz . 
 
Ve bu sonuçlar sonrasında blogunuzu , web sitenizi hızlandırmak için çeşitli yöntemler kullanabilirsiniz .
 
Bu yöntemlerden PageSpeed Nedir ? Çözümleri Nelerdir ? başlıklı makelemizde söz etmiştik .

Yorum Yapın

Benzer İçerikler

Daha Fazla İçerik