Güncel

Nedir Bu Tiktok ?

 
 

Tik Tok Uygulaması Nedir?

     TikTok uygulaması, kullanıcıların çektiği videoların paylaşıldığı ve son dönemlerde popülerliği gün be gün artmakta olan bir paylaşım platformudur. 15 saniye süresi olan videoların çekimi esnasında kullanılan görsel ve ses efektleri seçenekleri bulunmaktadır. Video özelliği ile ön plana çıkmış olsa da fotoğraf, müzik ve mesajlaşma içinde bu uygulama tercih edilmektedir. 
 
     Sosyal ağlarda büyüyen algıyla beraber vazgeçilmez bir uygulama olmayı başarmıştır. Sunduğu farklı hizmetlerle de kullanıcılarının takdirini kazanmaya devam etmektedir. Facebook, İnstagram ve Twitter gibi bilinen büyük sosyal platformlar ile uyum içerisinde olması da TikTok kullanıcılarının ilgisini çeken bir diğer özellikleri arasında yer almaktadır. Ücretsiz bir uygulama olması da tercih edilmesinin en önemli sebepleri arasında yer almaktadır.
 
 

Tik Tok Uygulaması Özellikleri

     Android, İOS ve Windows işletim sistemine sahip olan her cihazda TikTok uygulaması kullanılabilir. Dünya indirme istatistiklerinde TikTok ilk üçte yer almaktadır. Özellikle Çin sınırları içerisinde yoğun bir ilgi görmektedir. 
 
     Ülkemizde de yoğun olarak video ve eğlence amacıyla kullanılmaktadır. Uygulama içerisinde kullanıcılara hitap eden pek çok müzik seçeneğine sahiptir. Çektiğiniz videoyu indirebilme özelliğine sahip olduğunuz gibi diğer sosyal platformlar üzerinden de paylaşım yapabilirsiniz. 
 
 
     Üstelik sadece sizin paylaşım yapmanıza olanak sağlamamakta aynı zamanda dünyanın her yerinden kullanıcılarının oluşturduğu videoları da izleme imkanı sunmaktadır. Uygulamayı indirdikten sonra video çekmeniz ya da aktif şekilde kullanmanız gerekmemektedir. Sadece farklı kullanıcıların oluşturduğu videoları da izleme imkanınız bulunmaktadır.
Kapsamlı bir uygulama olan TikTok, kullanıcılarına özel kişiselleştirilmiş anasayfa hizmeti sunmaktadır. Beğenilerinize, ilginize ve izlediklerinize göre bu anasayfa düzeni oluşmaktadır. Bu özelliği sayesinde fark etmediğiniz ve size hitap eden kullanıcıları ya da sayfaları keşfedebilirsiniz.
 
    Dünya sınırlarını aşan ve sınır kavramını ortadan kaldıran TikTok uygulaması ile farklı kullanıcılar ile iletişime girebilirsiniz. 100’den fazla emoji, efekt ve filtre bulunduran bu uygulamayı bilgisayarınızdan da kullanabilirsiniz.
 
    Windows işletim sistemi ile uyum içerisinde olması nedeniyle bilgisayarınızdan dosya paylaşımını da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Her yaşta insana ve zevklere hitap eden geniş kapsamlı bir uygulama olan TikTok, ücretsiz bir uygulamadır.

 

Yorum Yapın

Benzer İçerikler

Daha Fazla İçerik