Güncel

Shopify Nedir ?

 

Shopify  Nedir ?

Giderek hayatımızın her alanına giren teknoloji , artık alışveriş alanındaki payını da arttırmayı başardı.
Eğer siz de ürünlerinizi online olarak ( internet üzerinden ) satmayı planlıyorsanız Shopify ilk tercihiniz olabilir .
Çünkü yazılım ve programlama bilginiz olmasa da , bazı ünlü markaların da  tercihi olan Shopify  çeşitli şablonlarla kapsamlı bir E-Ticaret sitesi oluşturmanıza yardım eder.
Shopify hiçbir bilginiz olmasa bile  kendi E-Ticaret mağazanızı oluşturarak , ürün satışı yapıp , kazanç sağlayabileceğiniz , ücretli bir e-tcaret mağaza yazılımıdır .  
 
Günümüz şartlarında yazılım bilgisi olmadan , bir e-ticaret sitesi kurmak için çeşitli düzeylerde kaliteli yazılım paketleri tercih edebilirsiniz .
 
İşte Shopify bu yazılımlardan biri olarak öne çıkmayı başarmıştır .
 
Shopify  servisi bulut tabanlı olarak sunulmuştur . Teknik ihtiyaçların hiçbiriyle uğraşmamıza  gerek kalmadan fonksiyonel bir E-Ticaret mağazası Kurabiliriz .
 

Shopify Sisteminin Avantajları

  • Shopify Bulut Tabanlı Bir Servis olduğu için tüm internet tarayıcılarından ve tüm cihazlardan sisteme ulaşım sağlanabilir .
  • Hiçbir teknik bilgiye , yazılım ve programlama bilgisine ihtiyaç duymadan , çok az çaba ile e-ticaret sistemini oluşturulabilir .
  • Shopify sisteminde yer alan temalar , özelleştirme araçları sayesinde kişiselleştirme yapılabilir.
  • Yaygın Bir Kullanıcı Kitlesi Olmasından dolayı Birçok Geliştirici Shopify Kullanıcılarına Özel Ek Yazılımlar, Arayüzler Ve Temalar Geliştirmektedir.
  • Shopify , Liquid dili üzerine temellendirilmiştir. Dolayısıyla htmlcss ve js dillerini öğrenen mağaza sahipleri tüm ihtiyaçlarını kendileri sağlayacak kadar etkin kullanabilir.
  • İstenilen özellikleri sisteme sonradan kazandırmaya yardımcı olan 3. parti yazılım desteği vardır.
  • Shopify sistemi , tüm barındırma sorununu müşteriden sıyırarak kendi bünyesine geçirmiştir. Bu sebeple kullanıcıların hosting ve sunucu çözümleri hakkında bilgi sahibi olması ve sunucuyu yönetmeleri için eğitim almalarına  gerek yoktur.
  • Karşılaşılan problemlerde birbirine yardımcı olabilecek 500.000 den fazla mağaza kullanıcısı vardır.

 

Shopify Ücretli Midir? Hizmet Bedeli Ne Kadardır ?

Yazılım, Bulut Barındırma Servisi, SSL Sertifikası Ve Dahası Bir E-Ticaret Mağazasının Sahip Olması Gereken Tüm Özellikleri Sunan Shopify, Aylık Abonelik Modeli Üzerinden Ücretlendirmektedir. 
 
Basic Shopify (29 Dolar)
 
Shopify (79 Dolar)
 
ve
 
 Advanced Shopify (299 Dolar) Paketleri mevcuttur.
 
Aylık abonelik bedeli haricinde shopify’ı kullanırken yapacağınız her online ticarette, online ödeme kullanan ve doğrudan alışveriş yapan (havale veya kapıda ödeme) kullanıcılar için yüzde 2.4 ila yüzde 2.9’a varan komisyon ödemesi ve sabit işlem masrafı ödenmesi gerekiyor.
 
Saydığımız klasik paketlerin dışında aylık bazda çok yüksek ticaret hacmi bulunan e-ticaret mağazaları için Shopifyplus isimli bir paketleri daha mevcuttur. Yalnız sosyal medya üzerinden satış yapacaklar için  shopify lite adı verilen bir hizmeti de mevcuttur.
 
Elbette böyle bir yazılım için para ödemeden  önce shopify’ı denemek isteyeceksiniz. Bunun için şirket, Shopify’ı test amaçlı kullanabileceğiniz 14 günlük ücretsiz kullanım paketine sahip. 
 
Ücretsiz kullanım paketiyle sistemi keşfetmek isterseniz, bu sayfaya ulaştıktan sonra mail adresinizi girip, “get started” butonuna basarak hesabınızı oluşturabilirsiniz.

Shopify Hangi Programlama Dilini Kullanıyor?

Shopify, Ruby temelli bir şablon dili olan Liquid ile temellendirilmiş açık kaynaklı bir yazılımdır. Shopify hizmetinizi satın alıp kurulumu tamamladıktan sonra, bu şablonu kullanarak  mağazanızı istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz.Aayrıca shopify’ın blogunda yayınlanan liquid alıştırmalarıyla servisinizi nasıl özelleştirebileceğinizi öğrenebilirsiniz.
 

Shopify İle Hangi Ürünler Satılabilir?

Shopify ile yasal olan  her türlü ürünü satabilirsiniz. Digjital ürünler, yazılımlar, videolar, ses dosyaları, kurslar ve hizmetler de dahildir. Shopify’ın online ödeme sistemini kullandığınızda bazı  kısıtlamalar var. Buna göre; eğer shopify’ın online ödeme sistemini kullanacaksanız:
 
·         Uyuşturucu Ve Uyuşturucu Nitelik Veya İçerikli Ürünler
·         Akıl Ve Zihne Etki Eden Kimyasallar
·         Kumar Veya Loto Gibi Şans Oyunlarına İlişkin Biletler
·         Alkol Çeşitleri
·         Yetişkin İçerikleri Ve Servisleri
 
kategorisindeki ürünlerden herhangi birini S atamazsınız. Daha Kapsamlı Yasal Geçerlilik Şartlarını İncelemek İçin Shopify Ödeme Sistemleri İçin Kullanım Sözleşmesine Göz atabilirsiniz.

Yorum Yapın

Benzer İçerikler

Daha Fazla İçerik