spam

Spam Nedir ?

Günümüzde hepimizin kullandığı e-posta sağlayıcıları ile birlikte yaygınlaşan spam kelimesi, e-posta, telefon, faks gibi elektronik ortamlarda çok sayıda alıcıya aynı anda gönderilen gereksiz ve rahatsız edici iletiler anlamına gelir.

En yaygın spam türleri reklamlar ve ilanlardır. Tarafınıza talep etmediğiniz halde sıkça ve çok sayıda gönderilen mesajlar ya da e-postalar spam olarak adlandırılır. Reklam amaçlı çok sayıda kişiye art arda gönderilen e-postalar da bu grupda yer alır.

Genellikle kullanıcıyı rahatsız etmek, kandırmak ve reklamını ulaştırmak amacıyla gönderilen e-posta spamları çoğu zaman e-posta sağlayıcıları tarafından kullanıcı görmeden engellenir ve spam klasörüne taşınır.

Spam klasörüne taşınan iletilerin bildirimleri kullanıcıya gönderilmez, ileti yalnızca spam klasöründe yer alır. Kullanıcı klasörü kontrol ederek iletileri görüntüleyebilir.

Nadiren de olsa beklenen ya da kullanıcı için gerekli olan bazı e-postalar, e-posta sağlayıcıları tarafından spam olarak algılanabiliyor ve diğerleri gibi spam klasörüne taşınıyor. Bu e-postalara sağlayıcının “Spam” klasörüne göz atarak kontrol edebilirsiniz.

Eğer bir ileti dizisinin spam klasöründe yer almasını istemiyorsaniz o iletiyi spam değil olarak işaretleyebilirsiniz. Böylece ileti dizisine gelecek olan yeni iletiler ana sayfanızda yer alabilir.

Yorum Yapın

Benzer İçerikler

Daha Fazla İçerik