Bilişim Sözlüğü Güncel

Tbt Nedir ? Neyi İfade Eder ?

Tbt Nedir ? Neyi İfade Eder ?

Uzun zamandır sosyal medya mecrasında #TBT kavramı kullanılıyor . Kimi bilerek kullanıyor , kimi bilmeden kullanıyor kimi ise sadece popüler bir kavram olarak kullanıyor .

Peki ama nedir bu #TBT kavramı ?

İngilizce karşılığı ” Throw Back Thursday ” kelimelerinin kısaltması olan #TBT kavramı Perşembe günleri yapılan geçmişi yad etme eylemidir .

Sosyal medya üzerinde popülerliği nam-ı diğer fenomen olmanın bir yolu da sosyal medya kurallarına , popüler etkinliklere uymaktan geçiyor . İnsanlar istedikleri zaman instagram platformunda #tbt hastagı ile bir anda binlerce kişiye ulaşabilme fırsatı yakalarlar .

Özellikle yapmış olduğunuz #tbt hastaglı paylaşımlarınız sayesinde instagramın keşfet alanına düşme olasılığınız artmış oluyor . Bu sayede tanımadığınız kişilere de görünmeniz ve böylelikle takipçi kazanma olasılığını artmış oluyor .

#TBT etiketi , sizin instagramınızda yapmış olduğunuz fotoğrafınıza tanımlanmış ve o resimle birlikte o etiketi kullanan diğer kullanıcılar ile aynı başlık altında toplanmanızı sağlar .

Örneğin ben bir istanbul manzaralı resim paylaşarak #istanbul , #tbt hastagları ile paylaşım yaptım . Ve kullanıcılar istanbul yazıp arama yaptıklarında arama listesinde benim resmimin de çıkma olasılığı var .

Yorum Yapın

Benzer İçerikler

Daha Fazla İçerik