Güncel İnternet

Toolbar Nedir?Nasıl Yüklenir ve Silinir?

google-toolbar

Toolbar Nedir?

Toolbar nedir sorusuna araç çubuğu şeklinde cevap verebilmemiz mümkündür. Radyo siteleri, haber siteleri ve çeşitli internet sitelerinde kullanıcılara sunulan toolbar web tarayıcılarına eklenerek rahat bir şekilde işlem yapılmaya yarayan bir menü çubuğudur.

Toolbar kavramı günümüzde sadece web tarayıcıları için kullanılıyor olsa da bilgisayarlarda ki pencerelerde ki seçenek ve menülerin bulunduğu alan için de toolbar kavramını kullanabilmek mümkündür.

Web tarayıcılarına toolbar özelliğinin eklenmesi ile birlikte kullanıcılar aramalarını çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. Bunun yanı sıra kullanıcıları toolbarın getirdiği pek çok avantajdan da rahatlıkla yararlanabilmektedir. Peki, toolbar indirme işlemi nasıl gerçekleştirilir? Toolbar nasıl yüklenir? Gelin hep birlikte inceleyelim.

Toolbar Nasıl Yüklenir?

Toolbar yüklemeden önce hangi toolbarı kullanmak istediğinize karar vermelisiniz. Bunu bir örnek ile açıklayacak olursak Google Toolbar’ı, İnternet Explorer’a kolayca kurabilirsiniz. Google Toolbarı kullanmanız durumunda Google’ın ana sayfasına sürekli ziyaret etmenizin gerekliliği ortadan kalkacaktır.

Toolbar sayesinde aramaları çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebilir ve zamandan ve emekten tasarruf elde edebilirsiniz. Özellikle sürekli olarak kullandığınız bir web sitesi varsa ve bu web sitesi size bir Toolbar servisi sunuyorsa bu sitenin kullanım talimatlarına bakabilir ve hangi tarayıcıya nasıl yüklendiği ile ilgili araştırma yapabilirsiniz.

Toolbar son derece kolay bir şekilde kurulmaktadır. Hangi toolbarın kullanılacağına karar verilmesinden sonra toolbar indirme işlemine başlanır. Toolbar indirme işlemi tamamlandıktan sonra Toolbarı rahatça kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu sayede Toolbarın sizlere sunduğu avantaj ve ayrıcalıklardan da kolayca faydalanabilirsiniz.

Toolbar Nasıl Silinir?

Toolbar bir yazılımdır. Bu nedenle kurulumu ne kadar kolay ise kaldırması yani yazılımı silmesi de bir o kadar kolaydır. Bilgisayarınızda bulunan program ekle ve kaldır bölümüne giderek toolbarı olayca kaldırabilirsiniz. Bazı durumlarda toolbarı bilgisayardan kaldırmış olmanız yetmez.

Web tarayıcıda yer alan eklentiler bölümünü ziyaret etmeniz ve kaldırma işlemini buradan da gerçekleştirmeniz gerekebilir. Örneğin Google Chrome’da kullandığınız toolbarı uzantı olarak eklersiniz. Bu nedenle bilgisayardan kaldıramazsınız. Ayarlardan uzantılar sekmesine giderek Toolbarın yanında bulunan çöp kutusu sembolüne tıklayarak toolbarı kaldırabilirsiniz.

Yorum Yapın

Benzer İçerikler

Daha Fazla İçerik