Güncel

WhatsApp ‘a 4 Yeni Özellik Geliyor

 

 

WhatsApp ‘a 4 Yeni Özellik Geliyor

Facebook ‘un WhatsApp ‘ı satın almasının ardından WhatsApp sürekli olarak kendini güncellemeye başlamıştır. 
 
Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için WhatsApp ‘a 4 yeni özellik getiriliyor. Sosyal medyada bir dev haline gelen Facebook ‘un WhatsApp ‘ı da kendi bünyesine alması sonucunda gelişimleri yakından takip eder oldu. 
 
Tüm dünyada oldukça popüler olan WhatsApp uygulaması son aldığı beta güncellemesi ile tüm cihazlar için hem Android hem de IOS platformlarında pek çok yeniliği de beraberinde getirdi. WhatsApp yapacağı gelecek güncellemeleri ile de kullanıcısına ön bilgilendirme niteliğine yeniliklerinden bahsediyor. Yeni güncelleme ile birlikte gelecek 4 yeni özellik şu şekildedir:

     WhatsApp yeni sürümü ile birlikte kullanıcılarına “Dark Mode” özelliği de getiriyor. IOS son sürümlerinde de oldukça popüler olan bu güncellemeyi WhatsApp da kendi uygulaması için entegre etmiş ve kullanıcılarının beğenisine sunmuştur. Bu karanlık mod ile aynı zamanda bildirim ekranı da kararacak ve dileyenler karanlık modda dileyenler için ise aydınlık modda bir ekran görünümü oluşabilecektir.

 

     WhatsApp ‘ın yine çok sevileceğini düşündüğümüz bir başka güncellemesi de durum güncellemelerine gelmiştir. Daha öncesinde sessize alınan kişilerin aynı zamanda da WhatsApp durumları görmüş olabiliyordunuz. Artık yeni güncelleme ile sessize alınan kişilerin aynı zamanda durumlarını da gizlemiş olacaksınız. Bu yeni özellik de oldukça sevileceğe benziyor.

 

     WhatsApp ‘ın bir diğer uygulama yeniliği de kullanıcıların artık kendini imha eden mesajları kullanabilecek olmasıdır. Bu özellikle henüz ne amaçlarla kullanılacak ya da ne tarz işlere yarayacak henüz belirlenemese de kısa sürede benimsenecektir.

 

     Yeni güncelleme ile sevileceğine yine çok emin olduğumuz bir diğer gelişme ise şu şekildedir: WhatsApp yeni güncellemesi ile kullanıcılarını bir başlangıç ekranına kavuşturacaktır. “Splash Screen” adını verdiği bir özellik sayesinde uygulamayı açtığınızda ya da ilk kez başlattığınızda ekran bir WhatsAp logosu belirecektir.

 

Sürekli kendini yenileyen WhatsApp yüksek kullanıcı deneyimi ile de oldukça popüler ve sevilen bir uygulamadır. Bu yeni özellikler güncellemeler henüz beta seviyesinde olsa da tüm uygulamalara güncellemenin gönderileceğini söyleyebiliriz.
 
 
Güncel olarak beklenen yenilikler ve geliştirmeler bu şekilde, bakalım WhatsApp önümüzdeki günlerde bizleri hangi yenilikler ile karşılayacaktır.

 

Yorum Yapın

Benzer İçerikler

Daha Fazla İçerik