Web Tasarım Wordpress

WordPress Temamızı Özelleştirme

word uygulama ornekleri

WordPress Tema Eklentilerini Özelleştirme

WordPress temasını özelliştirme işlemi bir nevi kişiselleştirme işlemidir . Her web site sahibi tema yüklemenin ardından bazı işlemler yaparak , eklentiler yükleyerek web sitesine ait temayı özelleştirir .

WordPress yönetim panelinde Eklentiler menüsünde Yüklü eklentiler alanına tıklayalım .

Bu sayfada Education Connect eklentisini aktif hale getirelim .

Ardından üst panelde bulunan Begin İnstalling plugins bağlantısına tıklayalım .

Contact Form 7 ve One Click Demo İmport eklenti seçeneklerini yükleyeceğiz . Peki bu eklentiler nedir ? Kısaca bu eklentilerin işlevlerinde bahsedip ardından yükleme işlemine devam edelim .

1. Contact Form 7 Eklentisi Nedir ?

WordPress sitelerinin en çok kullandığı iletişim formu eklentisidir . 43 farklı dile çevrilerek 5 milyonun üzerinde kişinin yüklediği bir eklentidir . Kullanımı oldukça basittir .

2. One Click Demo İmport Nedir ?

Tercih ettiğiniz temayı yükledikten sonra, İçe Aktarma işlemini gerçekleştiren bir eklenti yüklemeniz gerektiğini bildiren bir uyarı ile karşılaşacaksınız .  Bu eklentiyi yükleyip etkinleştirdikten sonra, WordPress yönetim panelimizin Görünüm bölümünde yeni bir “Demo İçeriğini İçe Aktar” seçeneği yer alacaktır . Bu sayfayı açıp ardından  “Demo Verilerini İçe Aktar” düğmesini tıklayın. Birkaç dakika bekledikten sonra (sunucunuzun İnternet bağlantısına bağlıdır) işleminiz tamamlanır . Temanızın Canlı Demosu’nun tam bir kopyasına sahip olacaksınız.

Ekletinnlerimiz için kısaca bilgi verdikten sonra eklentilerimizin yükleme işlemlerinden bahsedelim .

Contact Form 7 ve One Click Demo İmport eklenti seçeneklerini seçip , açılan menüden İnstall seçeneğini aktif hale getirelim . Ardından Uygula komut düğmesine tıklayalım .

Bu adımdan sonra eklentilerimiz yüklenmeye başlayacaktır .

Eğer herhangi bir hata mesajı ile karşılaşırsak herhangi bir sıkıntıya neden olmayacağı için işlemlerimize devam edebiliriz . Karşılaşma ihtimalimiz olan bu mesaj yüksek ihtimal çeviri hatasından kaynaklanıyor olacaktır .

 

 

Yorum Yapın

Benzer İçerikler

Daha Fazla İçerik