Seo Web Tasarım Wordpress

WordPress Yoast SEO Eklentisi Kurulumu ve Özellikleri

wordpress-yoast-seo

WordPress Yoast SEO Eklentisi Kurulumu ve Özellikleri

Yoast Seo Nedir?

WordPress tabanlı web sitenizde yayınlanan sayfa ve yazılarınızı SEO kurallarına uygun bir biçimde hazırlayarak , arama motoru sonuç listesinde üst sıralarda yer almasına yardımcı olan , fazla trafik çekecek biçimde web sitelerinizi optimize etmek için kullanılan  Wordpress eklentisidir .

Ücretli ve ücretsiz versiyonları bulunmaktadır . Biz öncelikle ücretsiz versiyonunu kullanacağız . Dileyen daha sonra ücretli versiyona geçiş sağlayabilir .

5 milyondan fazla sayıda kişi Yoast Seo eklentisini kullanmaktadır .  Ve WordPress teki en önemli eklentilerden biridir .

Unutmayalım ki eğer web sitemizde yer alan yazılarımız , içeriklerimiz SEO ya uygun değilse arama motorlarının anlayacağı dile tam olarak çevrilmemiş demektir .  Bu da internette bulunan milyonlarca web sitesi arasından fark edilmenizi zorlaştıracaktır .

Yoast Seo özelliklerini maddelendirecek olursak ;

 • Web sitenizin organik arama sonuçlarındaki konumunu iyileştirmenize yardımcı olmak
 • Yazılarınızda eksik olan kısımları ve nasıl düzelteceğiniz konusunda size uyarılar vererek SEO açısından uyumlu makaleler yazmanızı sağlamak
 • Yazı başlıklarınız ve içeriklerinizde , anahtar kelime optimizasyonu yapmanızı sağlamak
 • Google arama sonucu snippet önizleme yapabilmenizi sağlamak
 • Çeşitli arama motorları araçlarını kolay bir şekilde doğrulayabilmenizi sağlamak
 • txt dosyanızı oluşturabilmenizi ve eğer var ise kolayca direkt güncelleyebilmenizi sağlamak

Yoast SEO Eklentisi Kurulumu

WordPress yönetim panelimize giriş yaptıktan sonra Eklentiler sekmesini ve buradan da Yeni Ekle sekmesine tıklayarak ilerleyelim .

Açılan sayfada Yoast Seo eklentisi yer almıyor ise arama kutusuna Yoast Seo yazarak eklentimize ulaşalım .

Not : WordPress Yoast Seo Eklentisi benim WordPress yönetim panelimde kurulu olduğu için Şimdi Güncelle butonu yer alıyor .

Yoast SEO eklentisini gördüğümüzden Hemen Yükle butonuna tıklayalım .  Yükleme işlemi bittikten sonra Etkinleştir  butonuna tıklayalım .  Bu adımdan sonra yüklediğimiz eklenti aktif  hale getirmiş olacağız .

wordpress-seo-yukleme

Aktif hale getirilen Yoast Seo eklentimizi ister WordPress yönetim panelimizde istersek üst menümüzde bulunan Seo menüsünden görüntüleyebilir , işlem yapabiliriz .

4 Comments
 1. battalmerkk 6 ay ago
  Reply

  süper tsk hoçam

Yorum Yapın

Benzer İçerikler

Daha Fazla İçerik

%d blogcu bunu beğendi: